DAMAI DI HATI

O NAŠEM ODDÍLU a ČFTKFS

DAMAI DI HATI oddíl tradičního karate České Budějovice, z.s. (ve zkratce DDiH ČB, z.s.) vznikl jako členský oddíl České federace tradičního karate Fudokan Shotokan s prezidentem Ing. Rachmy Soebajo (10. Dan)

Historie Fudokanu jakožto rozvinutí vlastní cesty směru Shotokanu je nejlépe zachycena v knize zakladatele Fudokanu Dr. Jorgy (Traditional Karate-Do Fudokan, Berlín 1994):

  • Tři ideogramy slova Fudokan znamenají stabilitu, tvrdost, důkladnost, dům a domov. Fudokan je dům se stabilními základy.
  • Tradičními symboly znaku Fudokan je orel, slunce, tygr a mořská vlna
  • Emblém Fudokanu je podobný erbu a je spojen s tradicí, ze které se odvozuje sportovní karate. Fudokan je tedy spojen s tradicí a sebeobranou.

"Fudokan založil Dr. Jorgy v roce 1980 spolu s několika lidmi stejného smýšlení kvůli udržení hodnot původního karate. V období 1980-1989 udělal Fudokan velký pokrok směrem k samostatnosti a uznání světovou organizací tradičního karate ITKF. Japonští instruktoři sice pohlížejí na Fudokan různě, v konečném efektu však byli učitelé karate nuceni akceptovat Fudokan jako svébytnou organizaci. Fudokan karate je tedy návratem k započaté cestě, přesněji řečeno k již dávno započaté cestě, které jde přes Taji Kaseho až k Yoshitakovi Funakoshimu."

Prezident ČFTKFS Ing. Rachmy Soebajo se po předchozích více jak 25 letech tréningu karate v roce 1995 rozhodl toto úsilí svého přítele Dr. Jorgy podpořit a založil Českou Federaci tradičního karate Fudokan Shotokan, jež se stala členem Světové Federace WTFSKF. Česká Federace ČFTKFS od svých počátků komunikovala při rozvoji karate v České republice s nejvýznamnějšími světovými osobnostmi tradičního okinawského karate sjedocené do směru Shotokan, tak i s ostatními federacemi a asociacemi sjednocených do České unie bojových umění (CUBU).

                                                                                                                    Trenérka

                                                            Ing. Eva Zemanová, Ph.D., MBA

                                                                     žákyně prezidenta ČFTKFS Sensei Ing. Rachmy Soebajo od r. 1986

                                                                                         certifikovaná instruktorka Tai-chi od 1992

Přečtěte si o nás